صندلی طبی چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی هایی صندلی طبی
فهرست مطالب

تسکین درد کمر و گردن در هنگام کار پیدا شد! صندلی طبی همان راز تسکین دردهای عضلانی و اسکلتی است. ویژگی‌های صندلی طبی اداری، باعث خاموشی یا تسکین درد کمر و گردن است. اگر صدای کمر و گردن خود را هنگام نشستن بر روی صندلی غیر طبی یا ارگونومیک بشنوید، حتما کَر می‌شوید!

در این محتوا در بلاگ راشن، پاسخ سوال صندلی طبی چه ویژگی هایی دارد؟ را دریافت می‌کنید. در ادامه راجع‌به ویژگی‌های مثل تنظیم ارتفاع، تنظیم نشیمن‌گاه، زاویه پشتی و دسته‌ها می‌خوانید.همچنین دربارۀ تاثیر هدرست و انحنای S صندلی مطالب مهمی را می‌خوانید.

با خواندن این محتوا علاوه بر آشنایی با قابلیت و ویژگی صندلی طبی یا ارگونومیک، توانایی خرید بهترین صندلی اداری طبی را پیدا می‌کنید.

تعریفی از صندلی طبی و ویژگی‌های صندلی طبی اداری

صندلی اداری دقیقا برای بدن شما طراحی شده است! بله درست خواندید، صندلی طبی یا ارگونومیک طبق ارگونومی یا شکل بدن طراحی می‌شود. این یعنی با نشستن بر روی صندلی‌های طبی به بدن فشار بیهوده وارد نمی‌شود. صندلی ارگونومی و طبی از فشار و درد در ناحیه گردن و کمر جلوگیری می‌کند. چون پشتی این صندلی حالت S کمر را پر می‌کند، همچنین از شانه، ران‌ها، زانوها و گردن به بهترین شکل ممکن حمایت می‌کند.

صندلی ارگونومیک و طبی، راز بی دردی در هنگام نشستن است!

صندلی ارگونومیک باعث جریان بهتر خون در بدن می‌شود. همچنین از دردهای عضلانی و اسکلتی که در اثر نشستن طولانی مدت ایجاد می‌شود، جلوگیری می‌کند.

ویژگی‌های صندلی اداری طبی به شرح زیر است:

  1. قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی
  2. حمایت کامل از گودی و حالت S کمر
  3. قابلیت تنظیم عمق و زاویه نشیمن‌گاه
  4. ارتفاع پشتی تا سر شانه
  5. دسته‌های قابل تنظیم برای راحتی ساعد و آرنج
  6. هدرست یا زیر سری برای کاهش فشار و درد در گردن و سر شانه
  7. فوم سرد برای دوام و تحمل بالا در کنار راحتی
  8. پایه چرخان و قابلیت چرخش 360 درجه
طریقه نشستن با صندلی اداری طبی

در هنگام نشستن در صندلی استادارد و طبی باید آرنج و زانو زاویه 90 درجه، ران‌ها و ساعد حالت افقی و گودی کمر پُر باشد.

در ادامه بررسی 7 ویژگی صندلی طبی را می‌خوانید، صندلی طبی برای کمر درد یک تسکین است نه درمان. صندلی طبی اداری مخصوص دیسک کمر است و کمترین فشار را بر روی کمر وارد می‌کند.

1-فوم سرد برای حفظ کارایی در ۸ ساعت و ۵ روز کاری

صندلی طبی اداری باید از فوم سرد با کیفیت استفاده کند. فوم سرد توانایی تحمل نشستن طولانی مدت را دارد و تغییر شکل نمی‌دهد. فوم سرد طول عمر بالایی به نسبت فوم گرم دارد و راحتی بسیار بالایی برای شما ایجاد می‌کند.

فوم سرد قابلیت حفظ حالت اولیه را دارد و با نرم شدن شما را در هنگام نشستن طولانی مدت در صندلی ارگونومیک آزار نمی‌دهد. برای تشخیص فوم سرد انگشت خود را بر نشمین گاه صندلی طبی یا ارگونومیک فشار دهید. اگر قسمت فشرده شده به حالت اولیه بازگشت از فوم سرد استفاده شده است.

فوم سرد از آسیب اسکلتی و عضلانی جلوگیری می‌کند و راحتی زیادی درهنگام نشستن ایجاد می‌کند.

برای آشنایی بیشتر با چیستی طراحی ارگونومیک در صندلی، لطفا به مقاله صندلی ارگونومیک چیست؟ مراجعه کنید.

2-قابلیت تنظیم عمق و زاویه نشستن

عمق یا عرض نشیمن‌گاه صندلی اداری طبی در حالت استاندارد 40 تا 50 سانتی‌متر است. طول نشیمن‌گاه صندلی‌های طبی اداری باید 42 تا 50 سانتی‌متر باشد. نشمین‌گاه صندلی باید برای کاهش فشار به زانو باید 5 تا 10 سانتی‌متر فاصله داشته باشد. همچنین شیب استاندارد نشیمن گاه نیز 1 تا 5 درجه است.

قابلیت تنظیم پشتی در برخی از صندلی طبی اداری دلخواه و در برخی در زاویه‌های خاص قفل می‌شود. این تنظیم پشتی بستگی به مکانیزم صندلی‌های طبی دارد. بهترین درجه نشستن در صندلی اداری 110 درجه در قسمت کمر است.

ارگونومی علم مهندسی که به دنبال تعامل بهتر انسان و تجهیزات برای افزایش سلامتی و بهروری است.

یکی از اصلی‌ترین قطعات صندلی ارگونومیک و طبی مکانیزم است. برای آشنایی با انواع مکانیزم صندلی اداری طبی لطفا مقاله انواع مکانیزم صندلی اداری بخوانید.

3-حمایت از حالت S کمر؛ یک قدمی دوری از کمر درد

پشتی صندلی طبی اداری باید گودی کمر یا حالت S کمر را پُر کند. برای حمایت کامل از کمر در حالت استاندارد و طبی، عرض پشتی 30 تا 48 سانتی‌متر است. یکی ار نشانه‌های صندلی غیر طبی، پُر نشدن گودی کمر در هنگام صاف نشستن است. صندلی ارگونومی و طبی دارای پشتیبان کمر و پشتی قابل تنظیم است. پشتیبان کمر باعث حمایت بهتر از S کمر خواهد شد. این پشتیبان در برخی صندلی‌های اداری ثابت و در برخی دیگر قابل تنظیم است.

حمایت از حالت S کمر راز بی دردی در کمر است!

آیا به دنبال خرید صندلی طبی کامپیوتر هستید؟ اما دچار سردرگمی و سوالات متعدد شده‌اید؟ اما اصلا نگران نباشید، تهیۀ صندلی کامپیوتر طبی با خواندن مقاله راهنمای خرید صندلی کامپیوتر اصلا سخت نیست.

حفاظت از کمر با صندلی طبی

4-پشتی بلند برای حمایت همه جانبه از بدن

پشتی صندلی ارگونومیک باید از کمر تا کتف را کاملا حمایت کند. پشتی صندلی ارگونومیک و طبی اداری با تا کتف شما را پوشش دهد. اگر پشتی صندلی تا سر شانه شما ارتفاع ندارد، صندلی غیر استاندارد است. ارتفاع پشتی صندلی طبی در حالت استاندارد 48 تا 72 سانتی‌متر است.

5-قابلیت تنظیم ارتفاع؛ گردش بهتر خون

قابلیت تنظیم ارتفاع ما را از خرید صندلی برای هر میز خلاص می‌کند! ارتفاع صندلی از کف تا نشمین گاه 38 تا 55 سانتی‌متر است. ارتفاع مناسب صندلی، زانوها را در زاویۀ 90 درجه قرار می‌دهد. ارتفاع استاندارد باعث گردش خون بهتر در بدن در هنگام نشستن می‌شود. در صندلی ارگونومیک اداری قابلیت تنظیم جک ارتفاع تا 12 سانتی‌متر وجود دارد.

6-دسته‌هایی برای دوری از خستگی شانه و ساعد

دسته‌های صندلی اداری جای قرار گیری آرنج است، این دسته‌ها از خستگی شانه‌ها جلوگیری می‌کند. دسته‌های استاندارد و قابل تنظیم از آسیب به مچ، آرنج و شانه جلوگیری می‌کند. دسته‌های صندلی اداری طبی از نشیمن گاه در حالت استاندارد باید17 تا 26 سانتی‌متر فاصله دارد. دسته‌های قابل تنظیم یا استاندارد برای حفظ زاویه ۹۰ درجه دست اهمیت دارد.

دسته‌های قابل تنظیم

7-زیر سری برای تو سری زدن به درد گردن

هدرست یا زیر سری محل استراحت سر و گردن است. هدرست بخش کوچکی است که دقیقا پشت سر و گردن قرار می‌گیرد. پشتی سر و گردن حتی باعث جلوگیری از خستگی شانه‌ها است. در برخی از صندلی‌ها از پشتی بلند استفاده می‌کنند. این پشتی بلند سر و گردن را پوشش می‌دهد اما در برخی دیگر هدرست قرار می‌دهند.

خرید صندلی طبی و ریز نکات آن گاهی سرسام آور است. آشنایی با انواع صندلی اداری طبی و نکات خرید را در مقاله راهنمای خرید صندلی اداری بخوانید.

ریز نکاتی برای تشخیص صندلی طبی و ارگونومیک

در برخی از صندلی‌ها به دلیل پایین آوردن قیمت، برخی از امکانات را قرار نمی‌دهند. اما این به معنی ارگونومیک نبودن نیست. در واقع هر چه قابلیت تنظیم پذیری بیشتر باشد، صندلی ارگونومی یا طبی‌تر است. صندلی ارگونومیک حداقل باید گودی کمر را پر کند. همچنین قابلیت تنظیم ارتفاع و ارتفاع استاندارد پشتی را داشته باشد. در بقیه موارد اگرچه قابلیت تنظیم وجود ندارد اما استاندارد‌ها باید رعایت شود.

استفاده صندلی غیر استاندارد درد گردن، کمر، مشکلات زانو و حتی جریان نادرست در بدن می‌شود. استفاده از صندلی طبی ضامن سلامتی کارمندان است.

صندلی چرخدار طبی باید از چرخ‌های بیصدا استفاده کند، همچنین قابلیت چرخش 360 درجه داشته باشد. برای خرید صندلی ارگونومیک حتما به گارانتی و خدمات پس از فروش دقت کنید. خرید از شرکت تولید صندلی اداری یک گزینه به صرفه برای شما خواهد بود.

در هنگام خرید حتما از صحت عملکرد تمامی قطعات صندلی اطمینان حاصل کنید. برای خرید حضوری و دانستن بورس صندلی اداری لطفا به مقاله مرکز فروش صندلی طبی در تهران مراجعه کنید.

بررسی 7 ویژگی صندلی ارگونومیک و طبی اداری

کمر و بدن شما شاید صدا ندارند، اما با درد خود شما را آگاه می‌کنند. صندلی طبی را بعد از آسیب خرید نکنید بلکه همین امروز برای حفظ سلامتی خود، صندلی ارگونومیک را تهیه کنید. این صندلی‌ها در حفظ سلامتی و افزایش بهروری کارمندان بسیار موثر است.

در این مقاله بررسی 7 ویژگی صندلی طبی یا ارگونومیک را خواندید. صندلی ارگونومیک قابلیت تنظیم ارتفاع، دسته‌ها، پشتی کمری هستند. همچنین عمق و زاویه نشمین گاه را نیز قابل تنظیم است. البته 2 نکته را فراموش کنید، اول: هر چه قابلیت شخصی سازی بیشتر صندلی ارگونومیک‌تر است. دوم: نبود برخی از این ویژگی‌ها به معنای غیر طبی یا ارگونومی صندلی نیست.

به نظر شما صندلی ارگونومیک و طبی اداری چه ویژگی‌های دیگری دارد؟ لطفا نظرات، سوالات تجربه‌های خود را از استفاده صندلی غیر استاندارد یا استاندارد، در بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید.

شرکت تولید مبلمان اداری راشن، بر روی تمامی محصولات خود ۳۶ ماه ضمانت و ۱۰ سال خدمات پس از فروش ارائه می‌کند. صندلی کامپیوتر راشن، دارای ۲۴ مدل چرم و ۱۶ مدل پارچه و همچنین ۲۴ مدل چرم و پارچه قابل سفارش است.

همچنین برای مشاوره رایگان و تخصصی برای خرید صندلی طبی با قیمت مناسب به صورت کلی و جزئی، لطفا با شماره ۵۶۸۷۹۷۲۱_۰۲۱ تماس بگیرید.

2 پاسخ

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *