مقایسه صندلی مدیریتی با کارمندی

مقایسه صندلی مدیریتی با کارمندی

2 راهی انتخاب صندلی مدیریتی یا کارشناسی شما را آزرده خاطر کرده است؟ انتخاب صندلی مدیریتی یا صندلی کارشناسی مسئله این است! اصلا نگران نباشید تنها کافی است، مقایسه صندلی مدیریتی با کارمندی را بخوانید. تا انتخابی درست و منطقی داشته باشید.

در این مقاله بلاگ راشن صندلی‌های مدیریتی و کارشناسی را مقایسه می‌‌کنیم. در ابتدا تعریفی از صندلی کارشناسی و مدیریتی می‌خوانید. سپس ویژگی‌هایی مثل وجود هدرست، ابعاد پشتی صندلی و قیمت این دو صندلی را متوجه می‌شود. کدام صندلی ارگونومیک‌تر است؟ صندلی کارشناسی از مدیریتی اقتصادی‌تر است؟

با خواندن این مقاله از دوراهی انتخاب و سوالات خود رها خواهید شد. و یک انتخاب منطقی با توجه به شرایط خود خواهید کرد.

تعریف و مقایسه صندلی مدیریتی با کارمندی

در ابتدا تعریفی از صندلی اداری مدیریتی و صندلی کارمندی را بخوانید.

صندلی مدیریتی و صندلی کارمندی جزء صندلی‌های اداری هستند. برای آشنایی با چیستی و انواع صندلی اداری مقاله صندلی اداری چیست؟ را بخوانید.

صندلی‌ مدیریتی چیست؟

صندلی‌های مدیریتی یکی از راحت‌ترین صندلی‌های اداری است، این صندلی برای جایگاه مدیریت است. و به نسبت دیگر صندلی‌های اداری بزرگ‌تر است و همچنین طراحی خاص و لاکچری دارد. این صندلی باید احساس برتری را القا کند، صندلی مدیریت معمولا به صورت چرمی خرید می‌شود. صندلی اداری مدیریت باید بر روی مراجعین تاثیر بگذارد و در مذاکرات حس قدرتمندی مدیریت را القا کند.

صندلی مدیریتی چیست؟

مزیت‌های صندلی‌های مدیریتی

اگر می‌خواهید مزایای صندلی مدیریتی را بدانید این بخش محتوا را حتما بخوانید.

  1. وزن بالاتر و ابعاد بزرگ‌تر
  2. وجود هدرست یا محل استراحت سر و گردن
  3. راحتی بیشتر و ارگونومی بالاتر
  4. استفاده به عنوان صندلی کامپیوتر
  5. ظاهری لوکس و القا احساس برتری

جهت انتخاب و خرید صندلی مدیریتی استاندارد و ارگونومیک لطفا به صفحه صندلی مدیریتی مراجعه کنید. محصول صندلی مدیریتی راشن 36 ماه ضمانت و 10 سال خدمات پس از فروش دارد. همچنین قابلیت سفارش صندلی مدیریتی تا 50 رنگ را دارید.

نکته: زاویۀ استاندارد نشستن در صندلی اداری 110 درجه است. در این درجه کمترین فشار در عضلات و اسکلت احساس می‌شود.

صندلی کارشناسی و کارمندی چیست؟

صندلی کارشناسی برای افزایش کیفیت، ساعت کاری و حفظ سلامت کارمندان کاربرد دارد. این صندلی به نسبت صندلی مدیریت از وزن و ابعاد کوچک‌تری برخوردار است. این صندلی برای استفاده طولانی مدت است. اداره‌جات معمولا صندلی کارمندی را با جنس رویۀ پارچه‌ای خرید می‌کنند.

مزیت صندلی کارشناسی

برخی از مزایای صندلی کارمندی یا کمارشناسی به شرح زیر است.

  1. وزن کمتر و راحتی در حرکت 
  2. مقرون به صرفه‌تر 
  3. استفاده در تمام قسمت‌های اداره
  4. طراحی ساده و مینیمال

برای خرید صندلی کارمندی ارگونومیک و طبی لطفا به صفحه خرید صندلی کارشناسی طبی مراجعه کنید. این صندلی 36 ماه ضمانت و 10 سال خدمات پس از فروش دارد. 

در بخش بعدی مزیت صندلی اداری مدیریتی یعنی پشتی بلند را بررسی می‌کنیم.

پشتی بلند صندلی مدیریتی به نسبت کارمندی

صندلی‌های مدیریتی معمولا پشتی بلندی دارد این پشتی سر، گردن و شانه‌ها را پوشش می‌دهد. درحالی که صندلی کارشناسی پشتی کوتاه دارند، این پشتی تا شانه‌های افراد را پوشش می‌دهد.

قیمت صندلی کارمندی به نسبت مدیریتی اقتصادی و به صرفه‌تر است.

مقایسه صندلی مدیریتی با کارمندی

برای مثال اندازه پشتی صندلی‌مدیریتی M920 راشن را با صندلی کارشناسی K920 مقایسه می‌کنیم.

پشتی M920 از نشیمن‌گاه تا انتهای پشتی 72 سانتی‌متر و صندلی K920 پشتی با ارتفاع 50 سانتی‌متر است. این یعنی پشتی M920 از مدل کارشناسی بزرگ‌تر است.

یک اداره تنها به صندلی مدیریتی و کارمندی نیاز ندارد. برای آشنایی و خرید بهتر صندلی اداری، لطفا راهنمای خرید صندلی اداری را بخوانید.

جنس رویۀ صندلی کارمندی و مدیریت

معمولا در صندلی‌های مدیریت بیشتر از چرم استفاده می‌کنند. و در صندلی‌های کارشناسی بیشتر از پارچه بهره می‌گیرند. دلیل استفاده از چرم در صندلی‌های مدیریتی ایجاد طراحی لوکس و خاص است. همچنین این صندلی‌ها در مدت طولانی مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

اما صندلی‌های کارشناسی برای استفاده طولانی مدت کاربرد دارند. و استفاده از چرم در استفاده‌های بسیار طولانی، منطقی و به صرفه نیست.

انواع صندلی مدیریتی اداری

برای جلوگیری از فشار بر روی زانو وران‌ها در هنگام نشستن پاها روی زمین و در زاویه 90 درجه قرار بگیرند.

تولیدی صندلی اداری راشن، صندلی کارشناسی و مدیریت را به صورت چرم، پارچه یا حتی ترکیب چرم و پارچه تولید می‌کند. خرید یک صندلی کارشناسی ارگونومیک و استاندارد دغدغه شماست؟ با خرید از تولیدی صندلی اداری خیالتان تخت باشد.

راحتی در حرکت پشتی مدیریتی به نسبت کارمندی

پشتی صندلی‌های مدیریت راحتی زیادی دارد. و برخی از افراد صندلی‌ مدیریتی را به جای صندلی کامپیوتر استفاده می‌کنند. به دلیل استفاده از فوم و چرم بیشتر صندلی‌های مدیریت بزرگ‌تر بنظر می‌رسند. و همچنین راحتی بیشتری به نسبت صندلی کارمندی ایجاد خواهد کرد. صندلی مدیریت ابعاد بزرگی دارند و باید در جایی ثابت قرار بگیرند. اما صندلی‌های کارشناسی ابعاد کوچک‌ و وزن پایین‌تری دارند. به همین دلیل به نسبت صندلی مدیریت به راحتی به کمک چرخ‌ها در محیط اداره حرکت می‌کنند.

دلیل بالا بودن قیمت صندلی مدیریتی

قیمت صندلی مدیریتی به نسبت قابلیت‌های که دارد به صرفه است.

از طرفی صندلی‌های مدیریتی راحتی بیشتری در حرکت و نرمی پشتی تکیه‌گاه دارند. و این راحتی در حرکت پشتی تکیه‌گاه صندلی‌های کارشناسی کمتر است.

برای راحتی بیشتر و گردش هوای بهتر در کمر، صندلی مدیریتی مدرن با پشت توری تولید خواهد شد. آیا از طراحی مشبک در صندلی مدیریتی و کارشناسی آگاه هستید؟ برای آشنایی با ویژگی و طراحی مشبک لطفا به مقاله صندلی اداری پشت توری چیست؟ مراجعه کنید.

هدرست؛ برتری صندلی مدیریت نسبت به کارشناسی

هدرست یا محل استراحت سر و گردن در بیشتر صندلی‌های مدیریت بکار می‌رود. در واقع این نوع صندلی یا پشت بلندی وجود دارد یا با هدرست تولید خواهد شد. هدرست پشتی کوچکی که دقیقا، پشت سر و گردن قرار می‌گیرد. این پشتی از فشار بر روی گردن و سر جلوگیری می‌کند. همچنین باعث عدم خستگی شانه‌ها خواهد شد.

وجود هدرست باعث ایحاد ارگونومی بیشتر در صندلی مدیریتی است. البته صندلی‌های کارشناسی نیز ارگونومیک ساخته خواهند شد. اما هدرست باعث برتری صندلی لوکس مدیریتی است. طراحی ارگونومیک در هر دو صندلی رعایت شده است. اما به دلیل امکانات بیشتر صندلی مدیریتی ارگونومیک‌تر است.

وجود هدرست در صندلی های مدیریتی

بدانیم که صندلی مدیریتی ارزان، شاید استاندارد نباشد. و خرید استاندارد در طولانی مدت به صرفه‌تر خواهد بود.

برای آشنایی بیشتر با طراحی صندلی به سبک ارگونومی و ویژگی‌هایش لطفا به مقاله صندلی طبی و ارگونومی چیست؟ مراجعه کنید.

جک تنظیم ارتفاع

به دلیل وزن بیشتر در صندلی‌های مدیریت جک با کیفیت‌تری استفاده خواهد شد. در برخی از مدل های این صندلی‌ به دلیل وزن سنگین میزان ارتفاع جک صندلی تا 8 سانتی‌متر است. تا به دلیل اضافه شدن وزن کاربر، صندلی واژگون نشود. اما در صندلی‌های کارشناسی از جک 12 سانتی‌متر یا بالاتر بهره می‌گیرند.

بنظر شما علائم و علت پایین رفتن جک صندلی چیست؟ قبل از اینکه صندلی نابود شود با خواندن مقاله علت پایین رفتن جک صندلی آن را نجات دهید

با صندلی غیر ارگونومیک یا غیر استاندارد کمر خود را نابود کنید!

ارتفاع استاندارد جک‌های صندلی 8، 10، 12 و 22 سانتی‌متر است.

قیمت صندلی کارمندی و مدیریت

صندلی مدیریت به دلیل ابعاد بزرگ‌تر و استفاده از فوم بیشتر و وجود هدرست گران‌تر است. اما این صندلی‌ها از ارگونومی و راحتی بیشتر به نسبت صندلی کارمندی برخوردار هستند. صندلی‌های کارمندی از لحاض اقتصادی به صرفه‌تر است. اما این نوع صندلی قابلیت‌های کمتری دارد.

فوم سرد چیست و روش تشخیص آن چگونه است؟ در مقاله فوم سرد چیست؟ پاسخ این سوالات بسیار مهم را پیدا می‌کنید.

خرید صندلی کامپیوتر با 36 ماه ضمانت

مقایسه صندلی مدیریتی با کارمندی از چیستی تا قیمت

در این مقاله مقایسه صندلی‌مدیریتی با کارمندی را خواندید. برتری صندلی مدیریتی به نسبت کارشناسی وجود هدرست، ابعاد بزرگ‌تر و همچنین راحتی بیشتر صندلی‌های مدیریت است. صندلی مدیریتی به نسبت کارشناسی ارگونومی‌تر است. اما صندلی‌های کارشناسی اقتصادی‌تر هستند. آیا از 2 راهی انتخاب رها شدید؟ آیا باز هم راجع‌به این مقایسه سوالی دارید؟ انتخاب شما کدام صندلی است؟ لطفا در بخش دیدگاه سوالات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

تولیدی صندلی‌‌اداری راشن صندلی‌‌کارشناسی و صندلی‌‌مدیریتی با 36 ماه ضمانت و 10 سال خدمات پس از فروش به شما ارائه می‌کند. این صندلی‌ها در 24 مدل چرم و 16 مدل پارچه و همچنین 24 مدل چرم و پارچه قابل سفارش است. لطفا از بخش محصولات و سپس صندلی اداری محصول خود را سفارش دهید.

همچنین برای مشاوره رایگان و تخصصی لطفا با شماره 56879721_021 تماس بگیرید.

سوالات متداول

در هنگام خرید به ضمانت تولید کننده، کیفیت متریال ساخت و طراحی ارگونومیک توجه کنید.
شرکت راشن در 24 رنگ چرم و 16 رنگ پارچه و همچنین 24 مدل ترکیب چرم و پارچه صندلی‌های مدیریتی را تولید می‌کند.

صندلی کارمندی به نسبت صدلی مدیریتی ارزان‌تر است.

یک پاسخ

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *