فوم سرد چیست؟

فوم سرد چیست؟

هرجا سخن از راحتی و عمر طولانی مبل می‌شود، نام فوم سرد می‌درخشد. اما این فوم سرد چیست؟ چه کاربردی دارد و تفاوت آن با فوم گرم چیست؟ این سوالات همه و همه در ادامه پاسخ داده می‌شوند.

در این محتوا در بلاگ راشن ابتدا پاسخ سوال فوم سرد چیست و چه کاربردی دارد؟ را متوجه می‌شوید. سپس راجع‌به انواع فوم سرد که سلول باز و بسته است، مطالبی می‌خوانید. در ادامه با ویژگی، مزایا و تفاوت فوم سرد و گرم آشنا می‌شوید. و در پایان نحوه تشخیص فوم سرد برای شما آماده شده است.

این محتوا را بخوانید تا راز راحتی، طول عمر بالا و عدم آسیب به بدن خود در هنگام نشستن روی مبل و صندلی را بدانید!

فهرست مطالب

فوم سرد چیست و چه کاربردی دارد؟

فوم پلی یورتان انعطاف پذیر (Flexible Polyurethane Foam) یا فوم سرد نوعی از مواد پلیمری است. اصلی‌ترین ویژگی فوم سرد انعطاف پذیری بالا و مقاومت بسیار بالا در برابر عوامل ارتجاعی و کششی است. در سال 1937 در آلمان فردی به نام اوتو بایر اولین بار پلی یورتان را کشف کرد. فوم سرد از ترکیب پلی آل و ایزوسیانات از نوع MDI ساخته می‌شود.

فوم سرد cold foam به دلیل اینکه در دمای پایین و به صورت غیرمستقیم حرارت داده می‌شود به فوم سرد معروف است. مموری فوم یکی از پرکاربردترین ماده پلیمری است که در مبلمان اداری و راحتی، کاناپه‌ها، صندلی اداری و صندلی ماشین کاربرد دارد.

خرید مبلمان اداری به‌صرفه، با کیفیت بالا و راحت راز هایی دارد که شاید ندانید! برای دانستن این رازها مقاله راهنمای خرید مبلمان اداری را بخوانید.

در بخش بعدی سراغ انواع مموری فوم می‌رویم.

فوم سرد مبل چیست؟ فوم سرد چه در مبلمان و چه در صندلی‌ها فوم پلی یورتان است.

فوم سرد چیست و چه کاربردی دارد؟

انواع فوم سرد cold foam کدام است؟

فوم سرد در 42 سایز مختلف در بازار وجود دارد و به 2 نوع اصلی سلول باز و سلول بسته تقسیم‌بندی می‌شود. فوم سرد سلول بسته یا با تراکم پایین، آب را از خود عبور می‌دهد. این فوم به سرعت خشک می‌شود و مایعات را جذب نمی‌کند. همچنین در فوم پلی یورتان کم تراکم، گردش هوا وجود دارد و ضد میکروب است. این فوم در برابر قارچ و کپک مقاومت و دوام بالایی دارد.

فوم سرد با تراکم بالا اصلا اجازه ورود رطوبت و آب را نمی‌دهد. فوم سلول بسته ضد آب، کمی سفت‌تر از فوم سلول باز است. اگر آب روی فوم سلول بسته ریخته شود، آب روی آن معلق می‌ماند. فوم سرد سلول بسته قیمت بالایی به نسبت فوم سلول باز دارد اما بسیار با دوام‌تر و با کیفیت است.

بیشتر از فوم سلول باز به دلیل صرفه اقتصادی استفاده می‌شود. اما در برخی موارد برای کیفیت بالاتر مبل یا صندلی از یک لایه فوم سلول بسته روی فوم سلول باز استفاده می‌شود.

خرید مبلمان اداری یا خانگی دغدغه شماست؟ نمی‌دانید کجا بورس فروش مبلمان اداری است؟ خب نگران نباشید تنها مقاله مرکز فروش مبلمان اداری در تهران را بخوانید.

انواع فوم سرد چیست؟

ویژگی‌ و مزایای فوم سرد چیست؟

مموری فوم یا فوم سرد از خانواده فوم سلول باز است، فوم سلول باز قابلیت زیادی در تبادل هوا دارد. این یعنی بین سلول‌های فوم پلی یورتان هوا قرار دارد. و با نشستن فرد این هوا تخلیه می‌شود و بعد از بلند شدن دوباره هوا به جای خود باز می‌گردد. این تبادل هوایی دلیل ویژگی‌های خاص پلی یورتان است.

فوم سرد به دلیل شکل گیری بهتر سلول‌ها احساس نرمی و راحتی خاصی در هنگام نشستن ایجاد می‌کند.

مزایا و معایب فوم سرد چیست؟

فوم سرد، نرم و بسیار راحت است و انعطاف پذیری آن باعث فرم‌گیری بهتر می‌شود. با نشستن شما، تقریبا فوم سرد به شکل باسن شما شکل می‌گیرد. به همین دلیل فشار بسیار کمی به ستون فقرات، باسن و عضلات پشت ران شما وارد می‌شود.

برخی از ویژگی‌ و مزایای فوم سرد به شرح زیر است:

عمر بسیار بالا به نسبت دیگر فوم‌ها
مقاومت بالا در برابر سایش
انعطاف پذیری بسیار زیاد
دارای قابلیت ارتجاعی بالا
استحکام کششی خوب
انعطاف پذیری بالا
ضد میکروب
سختی بالا
وزن سبک

مموری فوم‌ها مقاومت زیادی در برابر حرارت و آتش سوزی دارد. فوم سرد در برابر نفوذ روغن و حلالات مقاومت می‌کند و همچنین در برابر جذب بخار آب و نفوذ آب هم مقاوم می‌کند. به دلیل سلول باز بودن و داشتن حفرات ریز در برابر میکروب‌، قارچ و کپک زدگی مقاومت دارد.

در صورت شست‌وشو فوم pu یا فوم سرد به سرعت خشک می‌شود.

به نظر شما آیا فوم سرد قابل شست‌وشو است؟ بله فوم سرد یا پلی یورتان با روش‌هایی قابل شست‌وشو است. فوم سرد معایب بسیار کمی دارد اما عدم جذب در محیط زیست و چرخه بازیافت 400 ساله از معایب این فوم راحت مبل است.

بیشتر بخوانید: یکی از اصول طراحی ارگونومی استفاده از فوم سرد ئر مبلمان اداری است. اما حالا ارگونومیک چیست و چه انواع و کاربردی دارد؟ در مقاله ارگونومی چیست؟ بخوانید.

تفاوت فوم سرد و فوم گرم چیست؟

مهم‌ترین تفاوت فوم سرد و گرم، عمر پایین فوم گرم است. همچنین فوم گرم انعطاف پذیری کمی دارد و خیلی برای نشستن راحت نیست. فوم گرم قابلیت ارتجاعی و برگشت ندارد به همین دلیل بعد از مدتی صاف، گود یا حتی پودر می‌شود!

فوم سرد در کنار مقاومت کششی و سختی بالا بسیار نرم‌تر از فوم سرد است.

تفاوت فوم سرد و فوم گرم چیست؟

فوم گرم در کوره‌های صنعتی با حرارت بالا و مستقیم پخته می‌شود و برعکس فوم سرد تبادل هوایی ندارد. این فوم بسیار سفت است و راحتی در هنگام نشستن ایجاد نمی‌کند و به مرور زمان نرم می‌شود. اما این نرم شدن باعث عدم رضایت کاربر در هنگام نشستن می‌شود.

فوم گرم ویژگی‌هایی مثل انعطاف پذیری، قابلیت کششی بالا و قابلیت ارتجاعی یا بازگشت پذیری را ندارد. فوم سرد بخاطر حفره‌ها به سرعت خشک و مایعات را به خود جذب نمی‌کند همچنین ضد میکروب و قارچ است.

چه فومی برای مبلمان اداری مناسب‌تر است؟

با خواندن محتوا حتما متوجه شده‌اید که فوم سرد بهترین فوم برای مبلمان اداری است. فوم سرد به دلیل عمر بالاتر، انعطاف پذیری و حالت برگشت پذیری فوم مناسب مبلمان و صندلی اداری و خانگی است. به دلیل راحتی بسیار زیاد اگر مدت زیادی روی مبل با فوم سرد بخوابید اصلا خسته نمی‌شوید.

عمر فوم cold foam یا پلی یورتان 3 تا 5 سال است و بهترین فوم برای مبل به شمار می‌رود.

فوم گرم عمر کوتاهی دارد و به گذشت زمان نرم می‌شود و این نرم شدن باعث آزار شما می‌شود.

صندلی خرید کردم که فوم گرم داشت و با گذشت حدود شاید 2 سال انگار روی چوب نشسته‌ام! این تجربه شخصی نویسنده از استفاده فوم گرم است.😆 اما فوم سرد به تناسب ویژگی‌ها خاص خود، قیمت بالاتری به نسبت فوم گرم دارد.

برای خرید صندلی اداری با کیفیت بالا با نشیمن‌گاه فوم سرد و 36 ماه ضمانت به صفحه صندلی اداری مراجعه کنید.

بهترین فوم در مبلمان اداری

برای مبل فوم سرد بهتر است یا اسفنج؟ تفاوت فوم سرد با اسفنج 30 کیلویی چیست؟

فوم سرد به نسبت اسفنچ برای مبلمان اداری و خانگی بهتر است. اسفنج‌ها هم کیفیت خوبی دارند و کمی نرم‌تر هستند. اما در طولانی مدت راحتی فوم سرد و قابلیت ارتجاعی این فوم برای شما بهتر است. در مبلمان اسفنچ 30 کیلویی هم استفاده می‌شود. تفاوت فوم سرد با اسفنج 30 کیلویی در عمر بالاتر، کیفییت بیشتر و راحتی بیشتر است. اما اسفنج 30 کیلویی قابلیت شست‌وشو بیشتری دارد.

نحوه تشخیص فوم سرد مبل و صندلی اداری

برای تشخیص فوم سرد از اسفنچ یا فوم گرم باید به حافظه فوم توجه کنید. این یعنی با دست خود روی مبل یا صندلی اداری را فشار دهید. اگر خیلی سریع فوم به حالت اولیه خود برگشت، یعنی فوم سرد استفاده شده است. این بازگشت سریع به حالت اولیه یا حافظه فوم یکی از نشانگر‌های کیفیت و راه تشخیص فوم سرد است.

نکته‌ای که باید توجه کنید این است که فوم سرد در فصل سرما کمی سفت است. همین سفتی کمی تشخیص فوم سرد را از گرم مشکل می‌کند.

راه دوم تشخیص فوم سرد، خرید مبلمان اداری از تولیدکنندگان معتبر است. مبل باید دارای ضمانت و گارانتی طولانی مدت باشد. برای مثال راشن بر روی مبلمان اداری خود 36 ماه ضمانت و 10 سال خدمات پس از فروش ارائه می‌دهد. تمامی سری محصولات راشن از فوم سرد برای راحتی بیبشتر و ایجاد ارگونومیک استفاده می‌کند.

خرید آنلاین صندلی اپن با ضمانت 36 ماهه

فوم سرد راز راحتی در مبلمان و صندلی

فوم سرد راز راحتی و ارگونومیک مبلمان اداری است! فوم سرد با عمر 3 تا 5 سال بهترین فوم برای مبلمان و صندلی اداری و خانگی است. راه تشخیص این فوم هم اول لمس فوم و دوم خرید با ضمانت از تولید کننده معتبر است.

در این محتوا از چیستی تا انواع و کاربرد فوم سرد را دانستید. همچنین تفاوت فوم سرد و گرم و راه تشخیص فوم سرد را متوجه شدید. آیا باز هم سوالی در ذهن دارید؟ لطفا در بخش دیدگاه سوالات، نظرات و تجربیات خود را از فوم سرد برای راشن ارسال کنید.

شرکت تولیدی مبلمان اداری راشن در تمامی محصولات، صندلی و مبل خود از فوم سرد استفاده می‌کند.

اگر قصد خرید مبل اداری فوم سرد را دارید به صورت آنلاین یا با شماره 88561082_021 از شرکت راشن خرید کنید. تمام محصولات راشن، 36 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش دارد. در فروشگاه راشن در بخش مبلمان اداری 24 مدل و رنگ چرم، 24 مدل پارچه برای انتخاب وجود دارد. به کمک 16 مدل رویۀ چرم و پارچه (ترکیب چرم و پارچه) مبلمان‌ اداری خاص را در اداره استفاده کنید!

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *