صندلی مدیریتی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

صندلی مدیریتی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

صندلی مدیریتی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ صندلی مدیریتی ارگونومیک‌ترین و راحت‌ترین صندلی اداری است! حالا چه ویژگی‌هایی دارد؟ در واقع باید بگوییم بیشترین ویژگی ارگونومی، راحتی و پشتیبانی از بدن را دارد.

در این محتوا در بلاگ راشن سراغ جواب صندلی مدیریتی چیست؟ می‌رویم. سپس انواع صندلی مدیریتی و روکش‌ها مناسب را بررسی می‌کنیم. و بعد پاسخ سوال صندلی مدیریت چه ویژگی هایی دارد؟ را به شما شرح می‌دهیم.

سپس 7 ویژگی صندلی مدیریتی اداری را به شما توضیح می‌دهیم. سپس ریز نکاتی راجع‌به خرید صندلی مدیریتی بیان می‌کنیم. و در آخر به بررسی عوامل موثر بر قیمت و دلیل ارزشمندتر بودن صندلی مدیریتی می‌پردازیم.

با خواندن این محتوا تا انتها از واو ویژگی تا خِ خرید و چِ چیستی، صندلی مدیریتی را بخوانید!

فهرست مطالب

صندلی مدیریتی چیست و باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

صندلی مدیریتی ارگونومیک‌ترین صندلی اداری است. صندلی مدیریتی بسیار راحت است و با پشتی بلند‌تر کاملا از سرشانه و گردن حمایت می‌کند. این صندلی اداری حس برتری را به مخاطب القا می‌کند و در خور یک مدیر طراحی می‌شود. اگر هم پشتی بلند نداشته باشد، دارای هدرست یا پشتیبان سر و گردن است.

برخی از ویژگی‌های صندلی ارگونومیک به شرح زیر است:

– وزن بیشتر و ابعاد بزرگ

– تحمل وزن بیشتر در هنگام نشستن

– راحتی و ارگونومیک بیشتر به نسبت دیگر صندلی‌های اداری

– حمایت کامل‌تر از کمر، سرشانه و گردن به کمک پشتی بلند‌تر یا هدرست

در برخی از مدل‌های صندلی مدیریتی اسفنج‌هایی در کنار تکیه‌گاه برای کاهش فشار به پهلوها وجود دارد. صندلی مدیریتی مدرن و صندلی مدیریتی کلاسیک انواع صندلی اداری هستند. در بخش بعدی به صندلی اداری مدرن و کلاسیک می‌پردازیم.

انواع صندلی مدیریتی چیست؟

صندلی اداری مدیریتی به 3 دسته صندلی مدیریتی کلاسیک، صندلی مدیریتی مدرن و صندلی پشت توری تقسیم‌بندی‌ می‌شود. صندلی مدیریتی کلاسیک از چرم یا پارچه‌های رنگ تیره استفاده می‌کند. صندلی مدیریتی چرم حس برتری و لاکچری را القا می‌کند.

انواع صندلی مدیریتی اداری

صندلی مدیریتی مدرن هم از پارچه با رنگ روشن استفاده می‌کند. همان‌طور که از اسم این صندلی مدیریت مشخص است به مخاطب، طرح نو و نوآوری القا می‌شود. صندلی چرم و پارچه هم در صندلی مدیریتی کلاسیک و هم صندلی مدرن قرار می‌گیرد. در آخر صندلی مدیریتی پشت توری جزء صندلی‌های مدرن اداری است. این صندلی با گردش هوا باعث عدم تعریق و حس بهتر در هنگام نشستن می‌شود.

صندلی مدیریتی طبی‌ترین و ارگونومیک‌ترین صندلی اداری است. اما صندلی طبی چه مزایایی دارد؟ برای دانستن سوالات خود مقاله صندلی طبی چه ویژگی هایی دارد؟ را بخوانید.

بهترین روکش برای صندلی های مدیریتی کدام است؟

بهترین روکش صندلی مدیریتی هم طبق رنگ و نوع دکوراسیون شما انتخاب می‌شود. روکش چرمی از قدرت پاک شدگی بالاتری برخوردار است. و از ورود مایعات جلوگیری می‌کند اما روکش پارچه‌ای دوام بالاتری دارد. روکش توری یا صندلی مدیریتی پشت توری هم خلاف تصور عموم از دوام و عمر بالایی برخوردار است.

صندلی مدیریتی راشن دارای 24 مدل چرم و 16 مدل پارچه و همچنین 24 مدل چرم و پارچه قابل سفارش است. برای خرید صندلی مدیریتی ارگونومیک با 36 ماه ضمانت و خدمات پس از فروش همین حالا با شماره 56879721_021 تماس بگیرید.

کاهش 40% فشار به کمر با تکیه‌گاه صندلی اداری استاندارد!

صندلی مدیریتی چه ویژگی هایی دارد؟

صندلی مدیریتی بالاترین قابلیت شخصی‌سازی و ارگونومیک را دارد. در ادامه ویژگی‌ های صندلی مدیریتی را بیان می‌کنیم. این ویژگی‌ها در واقع تفاوت صندلی مدیریتی با کارشناسی و دیگر صندلی‌‌‌های اداری است. دربارۀ مزیت صندلی مدیریتی نسبت به کارمندی در مقاله مقایسه صندلی مدیریتی و کارمندی بیشتر بخوانید. در ادامه 7 ویژگی اصلی صندلی مدیریتی را بیان می‌کنیم.

1_ بالاترین قابلیت تنظیم و شخصی سازی

صندلی مدیریتی ارگونومیک‌ترین صندلی اداری است، چون بالاترین قابلیت شخصی سازی را دارد. در صندلی مدیریت شما می‌توانید، ارتفاع صندلی، زاویه نشیمن‌گاه، ارتفاع دسته‌ها و حتی سختی حرکت پشتی صندلی را تغییر دهید.
صندلی مدیریتی با بالاترین قابلیت تنظیم و شخصی سازی

2_ پشتیبانی کامل از بدن

صندلی مدیریت به دلیل استفاده از پشتی بلندتر از بدن، پشتیبانی کاملی انجام می‌دهد. صندلی مدیریتی پشت بلند تا سرشانه شما را مورد حمایت قرار می‌دهد. البته در برخی مدل‌ها هدرست یا محل استراحت سر و گردن به جای پشتی بلند استفاده می‌شود. هدرست در صندلی‌های مدرن استفاده می‌شود و البته پشتی تا سرشانه شما را حمایت می‌کند.

صندلی‌های مدیریتی استاندارد باید در قسمت نشیمن‌گاه شیبی به سمت پایین داشته باشند. این شیب برای عدم فشار به زانو و عضلات پشت پا است.

3_ پشتیبانی از حالت s کمر

پشتی یا تکیه‌گاه صندلی مدیریتی علاوه بر پشتیبانی از بدن باید گودی کمر یا حالت S کمر را پر کند. در واقع این صندلی‌ها فرم s دارند تا از فشار به دیسک کمر جلوگیری شود. نشستن در زاویه 90 درجه کمر شما را نابود می‌کند به همین دلیل، صندلی مدیریتی 10 تا 30 درجه به عقب حرکت می‌کند.

زاویه نشستن و پشتی مناسب حدود 40% فشار را از دیسک کمر شما کم می‌کند. زاویۀ درست نشستن 110 درجه بین نشیمن‌گاه و پشتی صندلی است.

پشتیبانی از حالت s کمر تنها یک مورد از ویژگی صندلی استاندارد و ارگونومیک است. صندلی استاندارد برای راحتی هرچه بیشتر شما لازم است. اما چطور باید صندلی استاندارد را انتخاب کنیم و روی آن بنشینیم؟ خب پاسخ شما در مقاله صندلی اداری استاندارد چیست؟ قرار دارد.

پشتیبانی از حالت s کمر

4_ ابعاد صندلی مدیریتی

ارتفاع صندلی مدیریتی تقریبا 110 تا 120 سانتی‌متر است و البته یک جک 8، 12 یا 21 سانتی‌متری برای تنظیم ارتفاع وجود دارد. ارتفاع مناسب صندلی، زانو ها را در زاویۀ 90 درجه قرار می‌دهد و باعث گردش خون مناسب می‌شود. ارتفاع پشتی صندلی مدیریت پشت بلند 70 تا 72 سانتی‌متر به بالا است.

عمق یا عرض نشیمن‌گاه صندلی مدیریتی در حالت استاندارد 48 تا 53 سانتی‌متر و طول نشیمن‌گاه این صندلی باید 42 تا 50 سانتی‌متر باشد.

5_ استفاده از فوم سرد

در صندلی مدیریتی از فوم سرد به جای فوم گرم استفاده می‌شود. فوم سرد در استفاده‌های طولانی مدت قابلیت ارتجاعی (حفظ حالت اولیه) خود را از دست نمی‌دهد. فوم سرد کمر شما را اذیت نمی‌کند و راحتی بسیار زیادی دارد.

فوم سرد یا مموری فوم چیست؟ نحوه تشخیص فوم سرد چگونه است؟ در مقاله فوم سرد چیست؟ پاسخ این دو سوال به علاوه تفاوت فوم سرد با اسفنج را می‌خوانید.

فوم سرد چیست و چه کاربردی دارد؟

6_ مکانیزم صندلی پیشرفته‌تر

مکانیزم صندلی اداری وظیفه تنظیم ارتفاع صندلی و تنظیم زاویۀ پشتی را برعهده دارد. معمولا مکانیزم سینکرون تک دسته، مکانیزم زانویی و مکانیزم دو دسته کلاچی در صندلی مدیریتی کاربرد دارد.

مکانیزم زانویی در صندلی‌ مدیریتی اداری سنگین وزن کاربرد دارد. این مکانیزم باعث چرخش راحت و تجربه نشستن بهتر بر روی صندلی مدیریت است. برای حفظ تعادل و تحمل وزن بالا در این مکانیزم، جک تنظیم ارتفاع 8 سانتی‌متری قرار می‌دهند.

تفاوت بین مکانیزم زانویی و دیگر مکانیزم‌ها، فاصله بین محور دوارن و محل نصب جک (محل تحمل بار) است، بهترین مکانیزم صندلی مدیریتی، مکانیزم زانویی Knee است.

مکانیزم دو دسته کلاچی صندلی مدیریتی

مکانیزم سینکرون تک دسته دیگر مکانیزم متداول در انواع صندلی مدیریتی اداری است. این مکانیزم صندلی اداری در 4 زاویۀ ثابت پشتی را تنظیم می‌کند. معمولا در مکانیزم سینکرون تک دسته جک تنظیم ارتفاع 12 سانتی‌متری به کار می‌رود.

مکانیزم بعدی مکانیزم دو دسته کلاچی است که در آن جک تنظیم ارتفاع 12 سانتی‌متر به کار می‌رود. در این مکانیزم قابلیت تنظیم دلخواه زاویه پشتی وجود دارد.

صندلی مدیریتی راشن از مکانیزم‌های پسشرفته استفاده می‌کند. جک تنظیم ارتفاع در صندلی مدیریتی راشن در حالت سنگین وزن 8 سانتی‌متر و در دیگر صندلی‌های اداری 12 یا 21 سانتی‌متر است.

بنظر شما علت پایین رفتن جک صندلی چیست؟ چطور باید از خرابی جک و مکانیزم جلوگیری کنیم؟ در مقاله علت پایین رفتن جک صندلی راجع‌به این موضوع مفصل صحبت کرده‌ایم، همین حالا این مقاله را بخوانید.

7_ دسته قابل تنظیم و چرخ بدون صدا

صندلی مدیریتی دسته‌های قابل تنظیم با جنس روکش pu دارد. طبق تجربه مجموعه راشن این دسته‌ها تاثیر زیادی در عدم خستگی شانه و گردن دارد. چرخ‌های صندلی مدیریتی 5 پر هستند و باید بدون صدا و روان حرکت کنند. چون مدیران احتیاج به حرکت در طول میز و اتاق مدیریت دارند.

قیمت بالاتر به نسبت دیگر صندلی‌های اداری

از قدیم گفته‌اند که هر چقدر پول بدهید، آش می‌خورید. راجع‌به صندلی اداری هم این مورد صادق است. صندلی مدیریتی به دلبیل استفاده از مکانیزم پیشرفته، فوم بیشتر یا هدرست و قابلیت شخصی سازی بالاتر، قیمت بالایی دارد. اما این قیمت با خرید از تولید کننده معتبر به‌صرفه‌تر است.

دلیل بالا بودن قیمت صندلی مدیریتی

چون با خرید صندلی با کیفیت و با ضمانت اول سلامت خود را تضمین و دوم صندلی عمر بالاتری دارد.

نکته‌ای که باید توجه کنید این است که صندلی مدیریتی و اداری را بیشتر به عنوان، صندلی کامپیوتر به فروش می‌رسانند و در واقع صندلی کامپیوتر تولید نمی‌شود. برای خرید بهتر صندلی کامپیوتر مقاله راهنمای خرید صندلی کامپیوتر را برای شما نوشته‌ایم.

برای خرید صندلی مدیریتی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

از کارکرد صحیح و عدم شکستگی قطعات صندلی مدیریتی اطمینان حاصل کنید. حتما از استفاده از فوم سرد در صندلی اطمینان حاصل کنید. برای تشخیص فوم سرد در صندلی اداری انگشت خود را بر روی صندلی فشار بدهید. اگر جای انگشت شما بر روی نشیمن‌گاه باقی بماند، متریال صندلی از فوم سرد نیست.

حتما روی صندلی بنشینید و از پر شدن حالت S کمر مطمئن شوید. پشتی صندلی باید انحنا مناسب داشته باشد همچنین تا سر و گردن شما را حمایت کنند. البته اگر صندلی هدرست داشته باشد از عملکرد درست هدرست اطمینان حاصل کنید.

گارانتی و ضمانت محصولات راشن

حتما از اعتبار گارانتی و خدمات پس از فروش مطمئن شوید. و برای خرید به‌صرفه از تولید کنندگان صندلی اداری خرید انجام دهید. راشن تولید کننده انواع صندلی و مبلمان اداری است و صندلی‌های مدیریتی خود را با 36 ماه ضمانت به شما ارائه می‌دهد.

نکات مهم در هنگام خرید صندلی مدیریت باعث جلوگیری از ضرر مالی می‌شود. برای جلوگیری از ضرر مالی مقاله 7 نکته مهم درمورد خرید صندلی مدیریتی را بخوانید.

صندلی مدیریتی مناسب را از کجا بخریم؟

قصه محتوای ما به آخر رسید خرید صندلی مدیریتی به پایان نرسید! صندلی مدیریتی بالاترین راحتی و ویژگی‌های ارگونومیک را به شما ارائه می‌دهد اما خرید درست آن اهمیت زیادی دارد. چون با خرید صندلی مدیریتی غیر استاندارد تنها ضرر مالی می‌کنید و به بدن خود ضربه می‌زنید.

در این محتوا در بلاگ راشن، به بررسی صندلی مدیریتی، انواع و 7 ویژگی صندلی مدیریتی پرداختیم. در پایان هم ریز نکاتی راجع‌به قیمت و خرید بهتر بیان کردیم. لطفا نظرات، سوالات و دیدگاه‌های خود را در بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید.

صندلی مدیریتی مناسب را از کجا بخریم؟ از اولیدی صندلی اداری راشن، چرا باید از راشن خرید کنیم؟

چون که شرکت تولید صندلی اداری راشن، بر روی تمامی محصولات خود 36 ماه ضمانت و 10 سال خدمات پس از فروش ارائه می‌کند. صندلی مدیریتی راشن، دارای 24 مدل چرم و 16 مدل پارچه و همچنین 24 مدل چرم و پارچه قابل سفارش است.

همچنین برای مشاوره رایگان و تخصصی برای خرید صندلی مدیریتی طبی و ارگونومیک با قیمت مناسب به صورت کلی و جزئی، لطفا با شماره 56879721_021 تماس بگیرید.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *