صندلی اداری استاندارد چیست؟

صندلی اداری استاندارد چیست؟

فهرست مطالب

یعنی امکان داره که 8 ساعت روی صندلی اداری بشینم و درد نداشته باشم؟! این صدای ذهن شما یا کارمندان است اما صدای بلندتر و کَر کننده، صدای کمر و گردن هنگام درد است! راز بی‌دردی در هنگام کار و نشستن، استفاده از صندلی اداری استاندارد است.

در این محتوا در بلاگ تولیدی صندلی و مبلمان اداری راشن، ابتدا تعریفی از صندلی استاندارد اداری را می‌خوانید. و برای تشخیص صندلی غیر استاندارد نکاتی متوجه می‌شوید. در ادامه ویژگی‌‌ صندلی اداری استاندارد را آگاه می‌شوید. سپس دلایلی برای خرید صندلی استاندارد اداری پیدا می‌کنید. در پایان با انواع صندلی اداری استاندارد آشنا می‌شوید.

این محتوا را نخوانید تا شما و کارمندان، کمر درد بگیرید و یک صندلی غیر استاندارد برای محیط کاری خود بخرید!

صندلی اداری استاندارد، راه دوری از دردهای اسکلتی و عضلانی

صندلی اداری استاندارد یا صندلی ارگونومیک، صندلی است که طبق اصول بدن طراحی شده است. این صندلی از کیفیت بالایی برخوردار است و قابلیت شخصی‌سازی بالایی دارد. هر صندلی استاندارد یا ارگونومیک اداری نیست و هر تولید کننده قادر به ساخت صندلی اداری طبی یا ارگونومیک نیست!

صندلی ارگونومیک یا استاندارد با ویژگی‌های انسانی (فرم بدن) هماهنگی دارد.

یکی از راه‌ها تشخیص صندلی استاندارد وجود ضمانت نامه معتبر است. برای مثال تولید صندلی اداری راشن 36 ماه ضمانت و 10 سال خدمات پس از فروش به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

صندلی استاندارد اداری راه دوری از درد‌های عضلانی_اسکلتی است

سلام به درد با صندلی اداری غیر استاندارد؛ راه تشخیص صندلی غیراستاندارد

یکی از راه‌ها تشخیص صندلی غیر استاندارد توجه به سُرخوردن و خالی بودن پشت کمر است. این یعنی در صورت تکیه دادن به پشتی، گودی کمر شما پُر نمی‌شود این صندلی غیراستاندارد است. همچنین باید نشیمن‌گاه از زانو‌ها شما فاصله مناسبی داشته باشد.

به این نکته توجه کنید که صندلی استاندارد باید با توجه به بدن شما انتخاب شود. و با توجه به ویژگی شخصی بدن شما انتخاب انجام شود. صندلی ارگونومیک را از فروشگاه‌ و برند‌های معتبر و با ضمانت خرید کنید.

در زمان خرید از بکار رفتن فوم سرد در صندلی اطمینان حاصل کنید. فوم سرد قابلیت حفظ حالت اولیه را دارد و با نرم شدن شما را در هنگام نشستن طولانی مدت در صندلی ارگونومیک آزار نمی‌دهد. برای تشخیص فوم سرد انگشت خود را بر نشمین گاه صندلی طبی یا ارگونومیک فشار دهید. اگر قسمت فشرده شده به حالت اولیه بازگشت از فوم سرد استفاده شده است.

با صندلی غیر ارگونومیک یا غیر استاندارد کمر خود را نابود کنید!

در ادامه راه‌ها و نکات بیشتری برای تشخیص صندلی استاندارد اداری از غیر استاندارد متوجه می‌شوید.

ویژگی صندلی اداری استاندارد از استحکام بدنه تا حمایت کامل از بدن

صندلی استاندارد اداری بدنه و اتصالات محکم و باکیفیتی دارد و قسمت نشیمن‌گاه از نرمی متوسط برخوردار است. جنس نشمین‌گاه و پشتی در استفاده طولانی مدت کیفیت خود را از دست نمی‌دهد. نشیمن‌گاه صندلی باید از گودی مناسب برای حمایت از فرم باسن برخوردار باشد.

آشنایی با ویژگی صندلی اداری استاندارد

برخی از دیگر ویژگی‌‌های صندلی اداری استاندارد به شرح زیر است.

 • – راحتی در حرکت پشتی یا تکیه‌گاه صندلی
 • – حمایت نشیمن‌گاه از باسن و پشت ران
 • – راحتی در حرکت چرخ‌ها و چرخش 360 درجه
 •  – ارتفاع مناسب از سطح زمین و قابلیت تنظیم ارتفاع
 • – پشتی با انحنای مناسب برای حمایت از حالت S کمر

در آخر باید بگوییم که روکش یک صندلی ارگونومیک در کنار عمر طولانی از تعریق زیاد جلوگیری می‌کند. در ادامه به توضیح بیشتر راجع‌به ویژگی صندلی استاندارد و طبی می‌پردازیم. همچنین ابعاد استاندارد صندلی اداری را بیان می‌کنیم.

قابلیت تنظیم ارتفاع، راز گردش خون مناسب بدن

ارتفاع استاندارد صندلی اداری از زمین تا نشیمن‌گاه، حدود 40 تا 53 سانتی‌متر (16تا21 اینچ) است. اما به جزء این ارتفاع استاندارد، صندلی اداری طبی قابلیت تنظیم ارتفاع دارد. برای تشخیص ارتفاع مناسب شما به زاویۀ 90 درجه در زانو توجه کنید. همچنین کف پا باید به راحتی و بدون هیچ فشاری بر روی زمین قرار بگیرد.

یکی از علت‌ها کمر درد بعد از نسشتن بر روی صندلی اداری ارتفاع کم و نامناسب است.

در صورتی که ارتفاع صندلی زیاد باشد، فشار به پشت ران وارد شده و در صورت ارتفاع کم، فشار روی استخوان لگن و کمر وارد می‌شود. ارتفاع درست و مناسب باعث گردش خون بهتر بدن در هنگام نشستن می‌شود.

ابعاد صندلی استاندار برای کاهش فشار به زانو، کمر و عضلات هستند

عمق و طول نشیمن‌گاه استاندارد برای گاهش فشار به زانو و پشت ران

عمق یا عرض نشیمن‌گاه صندلی اداری طبی در حالت استاندارد 48 تا 53 سانتی‌متر (19 تا 21 اینچ) است. نشمین‌گاه صندلی برای کاهش فشار باید 5 تا 10 سانتی‌متر (2 تا 4 اینچ) از زانو فاصله داشته باشد. طول نشیمن‌گاه صندلی‌های طبی اداری باید 42 تا 50 سانتی‌متر (17 تا 20 اینچ) باشد. طول کفی صندلی 2 تا 3 سانتی‌متر پهن‌تر از باسن باشد.

معمولا صندلی استاندارد دارای جک تنظیم ارتفاع 8 سانتی متری است.

پشتی و تکیه‌گاه صندلی؛ کاهش 40% فشار به کمر با تکیه‌گاه استاندارد!

پشتی صندلی اداری حدود 30 تا 48 سانتی‌متر (12 تا 19 اینچ) است. پشتی صندلی اداری باید 10 تا 30 درجه حرکت کند. این حرکت برای ایجاد زاویۀ 105 تا 110 درجه‌ای کمر است. نشستن با زاویۀ استاندارد، حدود 40 درصد فشار را از روی دیسک کمر کم می‌کند. پشتی صندلی اداری طبی و استاندارد حالت S کمر و گودی کمر را پر می‌کند.

آیا می‌دانید پشتی یا تکیه‌گاه بدون حرکت یکی از علت‌های کمر درد و دیک کمر در طولانی مدت است؟

کاهش 40% فشار به کمر با تکیه‌گاه صندلی اداری استاندارد!

دسته‌های مناسب برای دوری از خستگی شانه

دسته‌های صندلی ارگونومیک و استاندارد از نشیمن گاه در حالت استاندارد حدود 17 تا 26 سانتی‌متر فاصله دارد. این دسته‌ها باعث ایجاد شکل هشت مانند بین بدن و دست‌ها می‌شود. همچنین به طور کامل از آرنج و ساق دست حمایت می‌کند.

برای جلوگیری از خستگی گردن و شانه‌ها، ساق و آرنج دست، بدون هیچ فشاری روی دسته قرار بگیرند.

دلیل خرید صندلی استاندارد اداری بهایی برای حفظ سلامتی

خرید صندلی استاندارد اداری سلامتی کمر، گردن و ستون فقرات را تضمین می‌کند. صندلی ارگونومیک از حالت طبیعی اسکلتی بدن حفاظت می‌کند. صندلی با طراحی ارگونومی و استاندارد از عدم تمرکز و نداشتن رضایت شغلی جلوگیری می‌کند.

دلیل خرید صندلی استاندارد از حفظ سلامتی تا افزایش بهروری کار

مزایای صندلی ارگونومیک برای سلامتی در هنگام کار به شرح زیر است.

 • – پشتیبانی کامل از وضعیت بدن می‌کند
 • – به کمردرد کمک می‌کند
 • – درد گردن را کاهش می‌دهد
 • – فشار به لگن جلوگیری می‌کند
 • – باعث بهبود گردش خون می‌شود
 • – بهروری را افزایش می‌دهد

اگر هزینه خرید یک صندلی استاندارد را نپردازیم، هزینه‌های بی‌دردی بعد از آسیب دیدگی، بسیار زیاد است! در قسمت بعدی انواع صندلی ارگونومی و استاندارد را بررسی می‌کنیم.

انواع صندلی اداری ارگونومیک و استاندارد

در این قسمت با انواع صندلی اداری ارگونومیک و استاندارد آشنا خواهید شد. همچنین برخی از استاندارد‌های این صندلی‌ها را متوجه می‌شوید. صندلی طبی و ارگونومیک در انواع مدیریتی، کارشناسی، انتظار، کانتر و صندلی کنفرانسی وجود دارد.

صندلی مدیریتی؛ اوج راحتی و ارگونومی

صندلی مدیریت استاندارد، قابلیت ارگونومیک‌ بیشتر و راحتی بالاتری دارد. این صندلی‌ها معمولا دارای ابعاد بزرگ‌تر، وزن بیشتر و پشتی گردنی یا هدرست هستند. صندلی مدیریتی سنگین وزن برای حفظ تعادل از جک ارتفاع 8 سانتی‌متری و بقیه صندلی‌ها از جک 12 سانتی‌متری استفاده می‌کنند.

بدانید که در حالت استاندارد، پشتی صندلی مدیریتی به نسبت صندلی کارشناسی بزرگ‌تر است.

ارتفاع صندلی مدیریتی تقریبا 110 تا 120 سانتی‌متر است، این صندلی استاندارد دارای هدرست یا پشتی بلند برای حمایت و استراحت سَر و گردن است.

صندلی مدیریتی با پشتی بلند یا هدرست ساخته می‌شود

صندلی کارشناسی به صرفه راحت و ارگونومی

صندلی کارشناسی به نسبت صندلی مدیریتی ارزان‌تر است. صندلی‌های کارمندی معمولا بدون هدرست هستند. ارتفاع صندلی کارشناسی معمولا 80 تا 110 سانتی‌متر است. صندلی کارشناسی بدون هدرست و پشتی بلند تولید می‌شود. این صندلی از جک تنظیم ارتفاع 12 سانتی‌متر استفاده می‌کند. صندلی کارشناسی ترکیب راحتی، ارگونومی و قیمت به‌صرفه است.

صندلی طبی و استاندارد از فوم سرد به دلیل راحتی و طول عمر بالا استفاده می‌کند.

تفاوت صندلی کارشناسی و مدیریتی چیست؟ برای پیدا کردن پاسخ این سوال مقاله مقایسه صندلی مدیریتی با کارمندی را بخوانید.

صندلی کنفرانسی برای جلسات طولانی اما پر از لبخند

صندلی کنفرانسی برای اتاق جلسات هستند و معمولا از پایه ثابت (استوپ) استفاده می‌کنند. این صندلی تا حدودی در پایه منعطف طراحی خواهد شد تا با توجه به وزن زاویه مناسب را در قسمت پشتی ایجاد کند. صندلی کنفرانسی باید از پایه‌های محکم و طراحی استاندارد برای نیفتادن صندلی هنگام تکیه‌دادن استفاده کند.

برای خرید صندلی کنفرانسی نکاتی وجود دارد تا یک خرید به صرفه اما درست انجام دهید. این نکات خرید در مقاله راهنمای خرید صندلی کنفرانسی برای شما آماده شده است.

صندلی کانتر؛ صندلی بلند قامت اداری

صندلی کانتر بلندترین صندلی اداری است و معمولا بدون پشتی یا با پشتی کمری کوتاه تولید می‌شود. ارتفاع صندلی کانتر 90 تا 105 سانتی‌متر است و پایه‌ای برای استراحت پا دارد. صندلی کانتر دارای جک تنظیم ارتفاع به کورس 21 سانتی‌متر است. صندلی کانتر به دلیل ارتفاع بیشتر برای حفظ تعادل کاربر، علاوه بر جای استراحت پا باید از طراحی مستحکم و درست استفاده کند.

صندلی انتظار، صندلی برای ایجاد آرامش در هنگام انتظار

این صندلی به صورت چند نفره تولید می‌شود.صندلی انتظار در بیمارستان‌ها فرودگاه‌ها بیشترین کاربرد را دارد. این صندلی باید از راحتی بسیار بالا برخوردار باشد همچنین در استفاده‌های طولانی مدت، راحتی و شکل اولیه خود را از دست ندهد.

خرید صندلی استاندارد و طبی دغدغه سازمان و شما است؟ پس همین حالا وارد صفحه خرید صندلی ارگونومیک شوید.

صندلی اداری راشن، صندلی ارگونومی با 36 ماه ضمانت و 10 سال خدمات پس از فروش است. ضمانت، ضامن یک خرید مطمئن است.

نمایی از صندلی انتظار3 نفره و صندلی انتظار تک نفره

راهنمای تشخیص صندلی استاندارد اداری

تی طبق تحقیقات 2003 کارمندانی که از صندلی ارگونومیک استفاده کرده‌اند، حدود 17% بیشتر بهروری کاری داشته‌اند. همچنین در صورت استفاده از صندلی نامناسب حدود 50 تا 90% احتمال ایجاد کمر درد در کارمندان وجود دارد. صندلی استاندارد راز بهروری بالاتر و درد کمتر در هنگام کار کردن است.

در این محتوا راه تشخیص صندلی استاندارد و غیر استاندارد اداری متوجه شدید. از ابعاد استاندارد صندلی مطلع شدید و نحوه پیدا کردن صندلی مناسب خود را یافتید. همچنین با ویژگی‌های صندلی استاندارد آشنا شدید و در پایان تاثیر صندلی ارگونومیک و استاندارد در سلامتی و از دلایل خرید آگاه شدید.

به نظر شما صندلی ارگونومیک و استاندارد اداری چه ویژگی‌های دیگری دارد؟ لطفا نظرات، سوالات تجربه‌های خود را از استفاده صندلی غیر استاندارد یا استاندارد، در بخش دیدگاه برای ما ارسال کنید.

شرکت تولید مبلمان اداری راشن، بر روی تمامی محصولات خود ۳۶ ماه ضمانت و ۱۰ سال خدمات پس از فروش ارائه می‌کند. صندلی کامپیوتر راشن، دارای 24 مدل چرم و 24 مدل پارچه و همچنین 16 مدل چرم و پارچه قابل سفارش است.

همچنین برای مشاوره رایگان و تخصصی برای خرید صندلی طبی با قیمت مناسب به صورت کلی و جزئی، لطفا با شماره ۵۶۸۷۹۷۲۱_۰۲۱ تماس بگیرید.

سوالات متداول

بله به دلیل تفاوت در ارگونومی بدن متفاوت است اما صندلی‌های ارگونومیک امروزی قابلیت شخصی سازی بالایی دارد.
برای جلوگیری از آسیب‌های اسکلتی_عضلانی و افزایش بهره‌وری کاری باید صندلی اداری استاندارد تهیه کنیم. برای خرید صندلی استاندارد و ارگونومیک با ۵۶۸۷۹۷۲۱_۰۲۱ تماس بگیرید.

4 پاسخ

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *