علائم و علت پایین رفتن جک صندلی

علائم و علت پایین رفتن جک صندلی

فهرست مطالب

حتما هنگام پایین رفتن جک صندلی، صدای شکستن آرامش اعصاب، قلنج گردن یا کمر را شنیده‌اید! و به دنبال علت پایین رفتن جک صندلی خود می‌گردید. یا شاید بر روی صندلی خود گرم کار و تمرکز هستید که صندلی آرام آرام یا یک دفعه به پایین می‌رود. حالا اگر کمی بدشانسی هم چاشنی کار شود، احتمال آسیب به بدن و صندلی شما وجود دارد.

در این مقاله بلاگ راشن، علت پایین رفتن جک صندلی را متوجه خواهید شد. سپس دربارۀ علائم خرابی جک صندلی و مفهوم کورس جک، نکاتی را می‌خوانید. در ادامه نحوۀ کارکرد جک صندلی و در آخر نکاتی برای تعمیر بهتر جک صندلی برای شما آماده شده است.

با خواندن این محتوا تا پایان راهنمای جامع برای شناخت علت‌های پایین رفتن جک صندلی را دریافت می‌کنید.

علت پایین رفتن جک صندلی؛ بدون گاز ارتفاع صندلی ممنوع!

علت اصلی پایین رفتن جک صندلی خالی شدن سیلندر گاز است. دیگر علت خرابی جک صندلی اداری استفاده طولانی مدت و وزن بالای افراد است. خرابی در مکانیزم بالابر در جک نیز باعث پایین رفتن صندلی اداری است. همچنین خالی شدن گاز سیلندر گاهی به دلیل، خرابی پیستون جک پنوماتیک صندلی است. پیستون وظیفه کنترل گاز درون سیلندر را برعهده دارد.

خالی شدن گاز نیتروژن جک صندلی

شکستن واشر و بلبرینگ به دلیل چرخش زیاد، فشار زیاد یا پریدن در هنگام بالا بودن جک و تمام شدن طول عمر جک صندلی دیگر علت خرابی جک صندلی اداری است.

خراب شدن و شکستن اجزای داخلی جک دیگر دلیل پایین رفتن صندلی است.

سیلندر گاز چیست؟

سیلندر گاز قطعه‌ای در جک صندلی اداری است که به شکل استوانه و پر شده از گاز نیتروژن است. جک صندلی یا سیلندر گاز حالت وکیوم دارد، این محفظه گاز هیچ گونه راه تماس با هوای بیرون را ندارد.

خرید استاندارد صندلی، ضمانت معتبر و خدمات پس از فروش راهی برای کنترل هزینه‌های تعمیر است. برای خرید صندلی اداری طبی و ارگونومیک با 36 ماه ضمانت و 120 ماه خدمات پس از فروش لطفا به صفحه صندلی اداری مراجعه کنید.

نحوه عملکرد جک صندلی برای کنترل ارتفاع

جک صندلی وظیفۀ تنظیم ارتفاع صندلی دارد و این کار توسط گاز نیتروژن انجام خواهد شد. این جک از دو پیستون و یک میله تشکیل شده است. عقب و جلو رفتن پیستون باعث تنظیم ارتفاع صندلی است، تنظیم ارتفاع با وزن فرد و اهرم دستی انجام خواهد شد.

ایجاد ارگونومی و راحتی برای قدهای مختلف با جک صندلی

با جک پنوماتیک صندلی احتیاج به خرید صندلی برای میزهای مختلف نیست.

این جک در بین مکانیزم و پایه قرار می‌گیرد و بیشترین خرابی و تعمیر در صندلی اداری مرتبط با جک است. جک صندلی بخش مهمی از مکانیزم صندلی و طراحی ارگونومیک است. برای آشنایی با انواع مکانیزم‌ها همین حالا مقاله مکانیزم صندلی اداری چیست؟ را بخوانید.

کورس جک صندلی اداری؛ چند سانت ارتفاع در صندلی؟

انواع جک صندلی اداری دارای کورس 21،12،10،8 و 27 سانتی‌متر هستند. جک‌های 8 سانتی‌متری برای صندلی مدیریتی با مکانیزم زانویی است. جک پنوماتیک با کورس 10 و 12 سانتی‌متری در صندلی‌های مدیریت، کارشناسی یا کارمندی استفاده دارد. جک 21 و 27 سانتی‌متر در صندلی کانتر، اپن و آزمایشگاهی کاربرد دارد.

یکی از دلایل خرابی پریدن روی صندلی است

کورس جک صندلی یعنی جک تا چند سانتی‌متر قابلیت اضافه کردن ارتفاع به صندلی اداری دارد. تنظیم ارتفاع صندلی برای قرارگیری، زانو در زاویۀ 90 درجه است. این زاویه برای گردش خون بهتر و عدم خستگی لازم است.

صندلی کامپبوتر مصارف خانگی و اداری دارد اما گاهی انتخاب آن سخت است. سردرگمی و هزار توی انتخاب صندلی برای صندلی کامپیوتر را مقاله راهنمای خرید صندلی کامپیوتر برطرف می‌کند، پس همین حالا این مقاله را بخوانید.

علائم خرابی جک صندلی از لقی تا سقوط

لقی صندلی یا جک و پایین رفتن جک صندلی علائم خرابی صندلی است. عدم تعادل صندلی در هنگام نشستن هم یکی از علائم خرابی جک صندلی اداری است. خالی شدن گاز جک با پایین رفتن صندلی مشخص است.

یک صندلی معیوب به بدن بالاخره آسب وارد می‌کند، هرچه سریع‌تر فکر تعویض یا تعمیر صندلی خود باشد.

دیگر علائم خرابی جک صندلی به شرح زیر است.

1- پایین رفتن صندلی در هنگام نشستن و بازگشت به ارتفاع قبلی با بلند شدن از صندلی
2- سختی در حرکت جک صندلی و عدم راحتی در بالا و پایین رفتن
3- نقص در مکانیزم صندلی و سفتی در دسته تنظیم ارتفاع
4- قرار گرفتن پایین‌تر از ارتفاع تنظیم شده و قفل نشدن در ارتفاع خاص
5- عدم تعادل و حرکت صندلی به سمت راست و چپ

مهم‌ترین علت‌های پایین رفتن جک صندلی چیست؟

گشاد شدن پوسته جک، شکستن واشر و بلبرینگ علت لق زدن صندلی اداری است. کشیدن صندلی باعث گشاد شدن پوسته و لق شدن صندلی است از این کار خودداری کنید.

صندلی ارگونومیک راز بی دردی در هنگام کار است. برای آشنایی با چیستی و ویژگی‌های صندلی طبی یا ارگونومیک به صندلی طبی چه ویژگی هایی دارد؟ مراجعه کنید.

تعمیر جک صندلی، کاری برای کاردان

در برخی از موارد علت خرابی جک صندلی خرابی پیستون است. با تعویض پیستون مشکل پایین رفتن جک صندلی حل خواهد شد. در صورت خالی شدن سیلندر گاز در جک‌ پُرکردن گاز هیدروژن به صرفه نیست، اکثر جک پنوماتیک صندلی غیر قابل تعمیر هستند.

در هنگام تعویض جک توسط تعمیرکار به اندازه و کیفیت جک توجه کنید. همچنین بعد از انجام تعمیر حتما صندلی را تست کنید تا عملکرد درستی داشته باشد.

تعمیر جک صندلی را به تعمیر کار و جک با کیفیت بسپارید

بدانیم که اکثر جک‌های صندلی برند چینی و تایوانی هستند و در این بین برند چینی سهم بیشتری دارد. برای تعمیر از تعمیرکاران حرفه‌ای و جک‌های باکیفیت استفاده کنید. برای دریافت خدمات بهتر تعمیر جک صندلی چرخدار از تعمیرکار درخواست ضمانت کنید.

تنها یک زنگ برای تعمیر جک صندلی اداری راشن

تولیدی صندلی اداری راشن بر روی تمامی محصولات خود 36 ماه ضمانت و 10 سال خدمات پس از فروش ارائه می‌دهد. تنها با یک تماس و ثبت درخواست خدمات، کارشناسان ما برای تعمیر و یا تعویض جک صندلی راشن مراجعه می‌کنند.

گارانتی و خدمات پس از فروش راشن

برای دریافت خدمات پس از فروش صندلی برند راشن لطفا به صفحه درخواست خدمات پس از فروش مراجعه کنید.

خرید مطمئن و استاندارد برای دوری از هزینه تعمیر

عدم تعمیر جک صندلی در دراز مدت به بدن آسیب وارد می‌کند. در صورت عیب در جک، احتمال افتادن صندلی وجود دارد. پس برای جلوگیری از آسیب یا ضرر اقتصادی بیشتر حتما سریع اقدام به تعمیر جک صندلی اداری کنید.

در این مقاله به بررسی دلایل پایین رفتن جک صندلی پرداختید. سپس با مفهوم کورس جک، نحوه کارکرد و علائم خرابی جک پنوماتیک آشنا شدید. در پایان هم ریزنکاتی برای تعمیر جک را متوجه شدید. آیا باز هم سوالی در ذهن خود دارید؟ لطفا در بخش دیدگاه نظرات و سوالات ارزشمند خود را همین حالا برای ما ارسال کنید.

تولیدی صندلی و مبلمان اداری راشن در تمامی محصولات خود قابلیت سفارش، ۲۴ مدل چرم و ۱۶ مدل پارچه و همچنین ۲۴ مدل چرم و پارچه را دارد. ضمانت 36 ماه و 10 سال خدمات پس از فروش نشانۀ اعتماد تولیدی صندلی اداری راشن به محصولات خود است.

برای دریافت مشاوره رایگان و تخصصی خرید صندلی طبی با قیمت مناسب به صورت کلی و جزئی، لطفا با شماره ۵۶۸۷۹۷۲۱_۰۲۱ تماس بگیرید.

سوالات متداول

علت اصلی پایین رفتن صندلی اداری خرابی جک پنوماتیک صندلی و خالی شدن گاز است.
یکی از اصلی‌ترین علائم، پایین رفتن ارتفاع صندلی در هنگام نشستن است.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *