صندلی اداری چیست؟ انواع صندلی اداری کدام است؟

صندلی اداری چیست؟ انواع صندلی اداری کدام است؟

فهرست مطالب

صندلی اداری چیست؟ راز آرامش و سلامتی در محل کار، البته اگر ارگونومیک باشد! صندلی اداری استاندارد و ارگونومیک راز بی‌دردی در هنگام کار است.

در این مقاله در بلاگ تولیدی صندلی و مبلمان اداری راشن، پاسخ سوال صندلی اداری چیست را پیدا می‌کنید. سپس با کاربرد و انواع صندلی اداری آشنا می‌شوید. در پایان نکاتی برای خرید بهتر صندلی ارگونومیک اداری را متوجه می‌شوید.

با خواندن این مقاله تا انتها، همه چیز از تاریخچه تا کاربرد صندلی اداری ارگونومیک را بدانید.

صندلی اداری چیست و چه تاریخچه‌ای دارد؟

صندلی اداری، صندلی با قابلیت تنظیم ارتفاع، معمولا چرخ‌دار با قابلیت گردش 360 درجه است. این صندلی به دلیل نشستن طولانی مدت باید با توجه به بدن انسان طراحی و از اصول ارگونومیک استفاده کند. این یعنی این صندلی باید از متریال مرغوب و قابلیت شخصی‌سازی (ارگونومی) برخوردار باشد.

صندلی اداری یا Office Chair چیست؟

در بانک‌ها، ادارات، مطب دکترها، شرکت‌ها، پشت میز کامپیوتر در خانه‌ها، صندلی اداری را مشاهده می‌کنید. صندلی اداری یا Office Chair در محل کار چه در اداره و چه در خانه کاربرد دارد. صندلی مدیریتی، صندلی کارشناسی، صندلی انتظار، صندلی کانتر و صندلی کنفرانسی از انواع صندلی اداری هستند.

اولین صندلی چرخ‌دار در سال 1904 به کمک چوب ساخته شد. از قرن 20 صندلی اداری کم کم به شکل امروز طراحی شد. سال 1994 صندلی ارگونومیک ارون توسط شرکت هرمان میلر روانه بازار شد. در واقع اصول ارگونومیک از آن سال به بعد وارد صنعت تولید صندلی اداری شد. حتی چرخ‌ها برای راحتی در حرکت و حفظ تعادل از 4 پَر به 5 پَر تبدیل شد.

تاریخچه ساخت صندلی ارگونومیک اداری از کجاست؟

آیا به دنبال صندلی ارگونومیک استاندارد هستید؟ برای خرید صندلی طبی لطفا به صفحه خرید انواع صندلی اداری مراجعه کنید.

صندلی اداری راشن، صندلی ارگونومی با 36 ماه ضمانت و 10 سال خدمات پس از فروش است. ضمانت، ضامن یک خرید مطمئن است.

کاربرد صندلی اداری کجاست؟

صندلی ارگونومیک در اداره‌جات، بانک‌ها، بیمارستان‌ها، خانه‌ها، اتاق جلسات کاربرد دارد. دیگر کاربرد صندلی اداری برای قسمت انتظار و برای نشستن ارباب رجوع است. همچنین کارمندان برای کار در دفاتر امروزی به یک صندلی کار مناسب نیاز دارند.

برخی از کاربردهای صندلی اداری

یک مزیت یا کاربرد صندلی اداری ارگونومیک حفظ سلامتی و حفظ بهروری در هنگام کار است. این صندلی با اصول ارگونومیک از آسیب به ستون فقرات جلوگیری می‌کند. این یعنی هزینه‌های ناشی از آسیب‌های کاری کاهش پیدا می‌کند. همچنین رضایت کارمندان و مشتریان سازمان را افزایش می‌دهد.

شاید صندلی شما لق می‌زند یا یهو پایین می‌آید و به دنبال علت لق زدن صندلی اداری هستید. جواب این سوال در مقاله علت پایین رفتن جک صندلی است.

با انواع صندلی اداری آشنا شوید

صندلی اداری طبی در انواع مدیریتی، کارشناسی، انتظار، کانتر و صندلی کنفرانسی وجود دارد. در ادامه توضیح مختصر از هر یک از صندلی اداری را می‌خوانید.

صندلی طبی، ارگونومیک یا استاندارد چه ابعاد، ویژگی هایی دارند؟ نکات درست نشستن و تشخیص صندلی استاندارد چیست؟ جواب این دو سوال در مقاله صندلی اداری استاندارد چیست؟ را بخوانید.

صندلی مدیریتی؛ خاص و چشم نواز

صندلی‌های مدیریتی ظاهری خاص و لاکچری دارند. این نوع از صندلی‌های اداری بزرگ و سنگین وزن هستند. صندلی مدیریتی راحت‌ترین صندلی اداری است. در هنگام خرید صندلی مدیریتی به وزن صندلی و متریال ساخت آن توجه کنید.

راهنمای خرید صندلی مدیریتی

تفاوت بین صندلی کارشناسی و مدیریتی در پشتی بزرگ‌تر یا داشتن پشتیبان گردنی، در صندلی اداری مدل مدیریتی است. صندلی‌های مدیریتی دارای مدل توری، پارچه و همچنین پارچه و چرم است.

صندلی مدیریتی لوکس‌ترین و ارگونومیک‌ترین صندلی اداری است. برای دانستن چیستی، انواع و ویژگی‌های صندل اداری مدیریتی مقاله صندلی مدیریتی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ را بخوانید.

صندلی کارشناسی؛ ضامن سلامتی و بهروری متخصصین

صندلی کارشناسی کاملا بر اساس اصول ارگونومیک طراحی می‌شود. این نوع از صندلی‌های اداری دارای پشتیبان کمری است. صندلی‌های کارشناسی در بیشتر مدل‌ها پشتیبان گردنی ندارند. در هنگام خرید صندلی کارشناسی به کیفیت چرخ‌ها دقت کنید. همچنین باید قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی و دسته‌ها را داشته باشد.
راهنمای خرید صندلی کارشناسی

چرخ‌های صندلی کارشناسی باید بی‌صدا و روان باشد، تا در هنگام حرکت برای دیگر کارمندان ایجاد آزار نکند. همچنین از مرغوب بودن جک ارتفاع اطمینان حاصل کنید.

جهت انتخاب و خرید صندلی کارمندی استاندارد و ارگونومیک لطفا به صفحه خرید صندلی کارشناسی مراجعه کنید. محصول صندلی کارشناسی راشن ۳۶ ماه ضمانت و ۱۰ سال خدمات پس از فروش دارد. این صندلی دارای 24 مدل چرم و 16 مدل پارچه و همچنین 24 مدل چرم و پارچه قابل سفارش است.

صندلی کنفرانسی؛ تجربه جلسه‌ای بدون خستگی

صندلی‌های کنفرانسی برای اتاق جلسات است. معمولا صندلی اداری از نوع کنفرانسی دارای پایه ثابت هستند اما مدل‌هایی با چرخ نیز وجود دارد. یکی از مهم‌ترین نکات خرید صندلی اداری مدل کنفرانسی جنس رویه صندلی است. به دلیل طولانی بودن ساعات جلسات، رویه صندلی باید با دوام باشد تا از خستگی و کمردرد جلوگیری کند. فوم سرد برای رویه صندلی کنفرانسی مناسب است. درهنگام خرید حتما از کیفیت پایه‌ها صندلی اطمینان حاصل کنید.

راهنمای خرید صندلی کنفرانسی

داشتن دسته برای صندلی کنفرانسی الزامی است. در برخی مدل‌ها این دسته قابل تنظیم است. صندلی اداری کنفرانسی باید با اصول ارگونومی تولید شوند. اگر در اتاق جلسات خود احساس گرما می‌کنید، از صندلی‌های کنفرانسی مشبک استفاده کنید.

صندلی کانتر بلندترین صندلی اداری

صندلی‌های کانتر پایه ثابت و دارای جک تنظیم‌کننده ارتفاع هستند. ارتفاع صندلی کانتر ۴۰ تا ۸۰ سانتی متر است. صندلی‌های کانتر معمولا بدون پشتی کمری عرضه می‌شود. اما برخی از مدل‌های صندلی کانتر پشتی بسیار کوتاه دارند. صندلی‌های کانتر دارای محلی برای قرارگیری پا نیز هستند. نکته‌ای که باید درهنگام خرید این نوع از صندلی توجه کنید، کیفیت جک صندلی است. همچنین تعادل صندلی کانتر بسیار مهم است. این صندلی در بانک‌ و آزمایشگاه‌ها یا حتی لابی اداره کاربرد دارد.

انتظار شیرین و راحت با صندلی انتظار

صندلی‌های انتظار از قرارگرفتن چند صندلی در کنار هم ساخته خواهند شد. این نوع از صندلی‌های اداری پایه ثابت هستند. البته صندلی‌های انتظار تک نفره نیز وجود دارد. صندلی‌ انتظار در دو مدل یکپارچه و مشبک تولید شده است. هنگام خرید به کیفیت رویه صندلی و همچنین استحکام پایه‌ها توجه کنید.

راهنمای خرید صندلی کنفرانسی

یک پیشنهاد، برای قسمت انتظار اداره خود از مبلمان اداری استفاده کنید. این کار باعث دکوراسیون زیباتر در محیط اداره یا شرکت خواهد شد.

شاید هنگام گشت و گذار در اینترنت یا بازار با کلمه صندلی کامپیوتر برخورد کرده‌اید. نکته حائز اهمیت این است که صندلی کامپیوتر وجود ندارد، صندلی کارشناسی و صندلی مدیریتی را در بازار به عنوان صندلی کامپیوتر می‌فروشند. برای خرید مطئن و به‌صرفه صندلی کامپیوتر و دانستن ریز نکات خرید، مقاله راهنمای خرید صندلی کامپیوتر را بخوانید.

در قسمت بعدی به صورت مختصر راجع به انواع روکش‌ صندلی اداری صحبت می‌کنیم، لطفا خواندن را ادامه دهید.

انواع روکش‌ صندلی اداری چیست؟

صندلی ارگونومیک اداری با سه روکش چرم، پارچه و ترکیب چرم و پارچه تولید می‌شود. این سه روکش برای دکوراسیون کلاسیک کاربرد دارد. حالت چرمی از قدرت پاک شدن بالاتری برخوردار است و از ورود مایعات جلوگیری می‌کند و روکش پارچه‌ای دوام بالاتری دارد.

روکش مشبک یا صندلی مش اداری برای فضاهای مدرن اداری کاربرد دارد. صندلی پشت توری با جریان هوای زیاد از کوچک‌ترین تعریق جلوگیری می‌کند. این رویه از جنس توری اختصاصی است، همچنین با دوام و کیفیت بالا است.

راهنمای خرید صندلی اداری

در هنگام خرید صندلی اداری به کیفیت روکش صندلی، پشتیبانی از حالت S کمر و سلامت جک دقت کنید. برای فضاهای کلاسیک از صندلی چرمی، پارچه‌ای یا چرم پارچه‌ای استفاده کنید و برای فضای مدرن، صندلی پشت توری را بخرید. علاوه بر نکات قبلی به نکات زیر هم توجه کنید.

1- قابلیت تنظیم ارتفاع
2- قابلیت تنظیم تکیه‌گاه
3- دسته‌های قابل تنظیم یا استاندارد
4- تهیۀ صندلی ارگونومی با ضمانت معتبر
5- قابلیت چرخش 360 درجه و سلامت چرخ‌ها

راهنمای خرید صندلی ارگونومیک

برای حفظ سلامتی و بازدهی حتما توجه کنید که صندلی اداری ارگونومیک را خرید کرده‌اید. برای آشنایی با انواع صندلی اداری و نکات خرید صندلی ارگونومیک، همین حالا مقاله راهنمای خرید صندلی اداری را بخوانید.

صندلی اداری چیست از انواع تا تاریخچه و کاربرد را بدانیم

صندلی اداری یا Office Chair چیست؟ یاور کار طولانی مدت و ابزاری برای حفظ سلامتی و بهروی در 160 ساعت کار ماهیانه است. در هنگام خرید صندلی اداری حتما به طراحی ارگونومیک توجه کنید.

در این مقاله با انواع صندلی اداری و کاربرد این صندلی آشنا شدید. همچنین نکاتی راجع‌به تاریخچه و راهنمای خرید صندلی ارگونومیک اداری دانستید.

آیا باز هم سوالی در ذهن، راجع‌به صندلی اداری طبی دارید؟ لطفا در بخش دیدگاه سوالات و نظرات ارزشمند خود را برای ما ارسال کنید.

تولیدی صندلی اداری راشن بر روی تمامی محصولات خود ۳۶ ماه ضمانت و ۱۰ سال خدمات پس از فروش ارائه می‌کند. صندلی ارگونومیک راشن، دارای ۲۴ مدل چرم و ۱۶ مدل پارچه و همچنین ۲۴ مدل چرم و پارچه قابل سفارش است.

همچنین برای مشاوره رایگان و تخصصی برای خرید صندلی اداری با قیمت مناسب به صورت کلی و جزئی، لطفا با شماره ۵۶۸۷۹۷۲۱_۰۲۱ تماس بگیرید.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *