صندلی اداری چیست؟

صندلی اداری چیست؟

فهرست مطالب

صندلی اداری چیست؟ راز آرامش و سلامتی در محل کار، البته اگر ارگونومیک باشد! صندلی اداری استاندارد و ارگونومیک راز بی‌دردی در هنگام کار است.

در این مقاله در بلاگ تولیدی صندلی و مبلمان اداری راشن، پاسخ سوال صندلی اداری چیست را پیدا می‌کنید. سپس با کاربرد و انواع صندلی اداری آشنا می‌شوید. در پایان نکاتی برای خرید بهتر صندلی ارگونومیک اداری را متوجه می‌شوید.

با خواندن این مقاله تا انتها، همه چیز از تاریخچه تا کاربرد صندلی اداری ارگونومیک را بدانید.

صندلی اداری چیست و چه تاریخچه‌ای دارد؟

صندلی اداری، صندلی با قابلیت تنظیم ارتفاع، معمولا چرخ‌دار با قابلیت گردش 360 درجه است. این صندلی به دلیل نشستن طولانی مدت باید با توجه به بدن انسان طراحی و از اصول ارگونومیک استفاده کند. این یعنی این صندلی باید از متریال مرغوب و قابلیت شخصی‌سازی (ارگونومی) برخوردار باشد.

صندلی اداری یا Office Chair چیست؟

در بانک‌ها، ادارات، مطب دکترها، شرکت‌ها، پشت میز کامپیوتر در خانه‌ها، صندلی اداری را مشاهده می‌کنید. صندلی اداری یا Office Chair در محل کار چه در اداره و چه در خانه کاربرد دارد. صندلی مدیریتی، صندلی کارشناسی، صندلی انتظار، صندلی کانتر و صندلی کنفرانسی از انواع صندلی اداری هستند.

اولین صندلی چرخ‌دار در سال 1904 به کمک چوب ساخته شد. از قرن 20 صندلی اداری کم کم به شکل امروز طراحی شد. سال 1994 صندلی ارگونومیک ارون توسط شرکت هرمان میلر روانه بازار شد. در واقع اصول ارگونومیک از آن سال به بعد وارد صنعت تولید صندلی اداری شد. حتی چرخ‌ها برای راحتی در حرکت و حفظ تعادل از 4 پَر به 5 پَر تبدیل شد.

تاریخچه ساخت صندلی ارگونومیک اداری از کجاست؟

آیا به دنبال صندلی ارگونومیک استاندارد هستید؟ برای خرید صندلی طبی لطفا به صفحه خرید انواع صندلی اداری مراجعه کنید.

صندلی اداری راشن، صندلی ارگونومی با 36 ماه ضمانت و 10 سال خدمات پس از فروش است. ضمانت، ضامن یک خرید مطمئن است.

کاربرد صندلی اداری کجاست؟

صندلی ارگونومیک در اداره‌جات، بانک‌ها، بیمارستان‌ها، خانه‌ها، اتاق جلسات کاربرد دارد. دیگر کاربرد صندلی اداری برای قسمت انتظار و برای نشستن ارباب رجوع است. همچنین کارمندان برای کار در دفاتر امروزی به یک صندلی کار مناسب نیاز دارند.

برخی از کاربردهای صندلی اداری

یک مزیت یا کاربرد صندلی اداری ارگونومیک حفظ سلامتی و حفظ بهروری در هنگام کار است. این صندلی با اصول ارگونومیک از آسیب به ستون فقرات جلوگیری می‌کند. این یعنی هزینه‌های ناشی از آسیب‌های کاری کاهش پیدا می‌کند. همچنین رضایت کارمندان و مشتریان سازمان را افزایش می‌دهد.

با انواع صندلی اداری آشنا شوید

صندلی اداری طبی در انواع مدیریتی، کارشناسی، انتظار، کانتر و صندلی کنفرانسی وجود دارد. در ادامه توضیح مختصر از هر یک از صندلی اداری را می‌خوانید.

صندلی مدیریتی: صندلی مدیریت قابلیت ارگونومیک‌ بیشتر و راحتی بالاتری دارد. این صندلی‌ها معمولا دارای ابعاد بزرگ‌تر، وزن بیشتر و پشتی گردنی یا هدرست هستند.

صندلی کارشناسی: صندلی کارشناسی به نسبت صندلی مدیریتی ارزان‌تر است. صندلی‌های کارمندی معمولا بدون هدرست هستند.

صندلی کنفرانسی: صندلی کنفرانسی برای اتاق جلسات هستند و معمولا از پایه ثابت (استوپ) استفاده می‌کنند.

با انواع صندلی اداری همین حالا آشنا شوید

صندلی کانتر: صندلی کانتر بلندترین صندلی اداری است. و معمولا بدون پشتی یا با پشتی کمری کوتاه تولید می‌شود. ارتفاع صندلی کانتر 40 تا 80 سانتی‌متر است و پایه‌ای برای استراحت پا دارد.

صندلی انتظار، کنفرانسی و کانتر جزء صندلی اداری بدون چرخ یا صندلی اداری پایه ثابت هستند.

صندلی انتظار: این صندلی به صورت چند نفره تولید می‌شود. این صندلی در بیمارستان‌ها فرودگاه‌ها بیشترین کاربرد را دارد.

شاید هنگام گشت و گذار در اینترنت یا بازار با کلمه صندلی کامپیوتر برخورد کرده‌اید. نکته حائز اهمیت این است که صندلی کامپیوتر وجود ندارد، صندلی کارشناسی و صندلی مدیریتی را در بازار به عنوان صندلی کامپیوتر می‌فروشند.

انواع روکش‌ صندلی اداری چیست؟

صندلی ارگونومیک اداری با سه روکش چرم، پارچه و ترکیب چرم و پارچه تولید می‌شود. این سه روکش برای دکوراسیون کلاسیک کاربرد دارد. حالت چرمی از قدرت پاک شدن بالاتری برخوردار است و از ورود مایعات جلوگیری می‌کند و روکش پارچه‌ای دوام بالاتری دارد.

روکش مشبک یا صندلی مش اداری برای فضاهای مدرن اداری کاربرد دارد. صندلی پشت توری با جریان هوای زیاد از کوچک‌ترین تعریق جلوگیری می‌کند. این رویه از جنس توری اختصاصی است، همچنین با دوام و کیفیت بالا است.

راهنمای خرید صندلی اداری

در هنگام خرید صندلی اداری به کیفیت روکش صندلی، پشتیبانی از حالت S کمر و سلامت جک دقت کنید. برای فضاهای کلاسیک از صندلی چرمی، پارچه‌ای یا چرم پارچه‌ای استفاده کنید و برای فضای مدرن، صندلی پشت توری را بخرید. علاوه بر نکات قبلی به نکات زیر هم توجه کنید.

1- قابلیت تنظیم ارتفاع
2- قابلیت تنظیم تکیه‌گاه
3- دسته‌های قابل تنظیم یا استاندارد
4- تهیۀ صندلی ارگونومی با ضمانت معتبر
5- قابلیت چرخش 360 درجه و سلامت چرخ‌ها

راهنمای خرید صندلی ارگونومیک

برای حفظ سلامتی و بازدهی حتما توجه کنید که صندلی اداری ارگونومیک را خرید کرده‌اید. برای آشنایی با انواع صندلی اداری و نکات خرید صندلی ارگونومیک، همین حالا مقاله راهنمای خرید صندلی اداری را بخوانید.

صندلی اداری چیست از انواع تا تاریخچه و کاربرد را بدانیم

صندلی اداری یا Office Chair چیست؟ یاور کار طولانی مدت و ابزاری برای حفظ سلامتی و بهروی در 160 ساعت کار ماهیانه است. در هنگام خرید صندلی اداری حتما به طراحی ارگونومیک توجه کنید.

در این مقاله با انواع صندلی اداری و کاربرد این صندلی آشنا شدید. همچنین نکاتی راجع‌به تاریخچه و راهنمای خرید صندلی ارگونومیک اداری دانستید.

آیا باز هم سوالی در ذهن، راجع‌به صندلی اداری طبی دارید؟ لطفا در بخش دیدگاه سوالات و نظرات ارزشمند خود را برای ما ارسال کنید.

تولیدی صندلی اداری راشن بر روی تمامی محصولات خود ۳۶ ماه ضمانت و ۱۰ سال خدمات پس از فروش ارائه می‌کند. صندلی ارگونومیک راشن، دارای ۲۴ مدل چرم و ۱۶ مدل پارچه و همچنین ۲۴ مدل چرم و پارچه قابل سفارش است.

همچنین برای مشاوره رایگان و تخصصی برای خرید صندلی اداری با قیمت مناسب به صورت کلی و جزئی، لطفا با شماره ۵۶۸۷۹۷۲۱_۰۲۱ تماس بگیرید.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *